Popis inštalácie

Na akej frekvencii je možné sa pripojiť?

V tejto chvíli sme schopný Vás pripojiť na 5Ghz technológii Wifi. Na starších technológiách prípojky rušíme a všetky sa postupne prepojujú na novší 5Ghz.

Ako to funguje a je to naozaj bezdrôtové?

Ku klientovi sa musí umiestniť prijímacia jednotka do miest (anténny stožiar, komínové teleso atď.) kde sa potvrdí 100% viditeľnosť k vysielacej stanici. Od vysielačke k prípojke sa internet vedie bezdrôtovo a od prijímacieho modulu vždy vedie kábel do vnútorného priestoru najčastejšie do domácnosti.

Nie je to zdraviu nebezpečné?

Nie je. Naše zariadenia sú všetky schválené telekomunikačným úradom a ich prevádzkovanie odpovedá hygienickým štandardom EU, t.j. ich vplyv na zdravie a životné prostredie je zanedbateľné a dlhodobé vystavenie vysielacieho zariadenia nie je zdraviu škodlivé.

Je meranie signálu zadarmo?

Meranie signálu je úplne zadarmo a zmluvne nezáväzné.

Kedy mi od inštalácie zariadenia bude internet fungovať?

Ihneď po inštalácii Vám technik predvedie funkčnosť služby na Vašom počítači. Ak by Váš počítač nebol spôsobilý (nenainštalovaná sieťová karta, nesprávne ovládače, zavírovaný PC apod.) využívať internetové pripojenie demonštruje technik funkčnosť na svojom počítači.

Ako dlho trvá inštalácia?

Záleží na zložitosti inštalácie a taktiež či sa jedná o už pripojený objekt alebo či sa bude umiestňovať nová prijímacia jednotka na dome. V priemere by inštalácia mala trvať maximálne 1,5 - 3 hodiny.